O nás

 

Historie Bocca Junior Tattoo Frýdek-Místek

Roman

Historie Bocca Junior Tattoo začala v roce 2010. Kdy samotný Bocca začal poprvé hledat cestu k tetovacímu strojku. Samozřejmě, že kresba a různé výtvarné techniky ho provázely už od útlého věku. Potom se nějaký čas vzhlédl v graffity art, kdy se dostal do fáze, že bez fixu nebo spreje bylo jediné období klidu :-D Většinou, ale měl tyhle věci u sebe a tak se stal věčným ,,pisálkem“. Nezůstalo místo, které by okolo sebe neměl nutkání popsat a projevit se! Od roku 2010 začal tetovat ve Skotsku. Vzhlédl se v technice tetovaní dotwork a objevil symbol svastiky, který ho doslova učaroval. Od té doby začal tetovat blízké známé, kamarády blízkých známých a poté i kamarády kamarádů blízkých známých :-D Po návratu do České republiky tetoval nejprve privátně doma nějaký čas a v roce 2012 otevřel své první studio ve Frýdku-Místku Bocca Junior Tattoo. Dále se zdokonaloval v tetování, především v technice dotwork, ale osvojoval si i jiné styly tatérské branže. V té době se podařilo získat i prestižní ocenění s tattoo konvencí nejen v ČR. Snaží se tetovat víceméně všeobecnou tvorbu, ale striktně se drží pravidla originality.

Po boku své přítelkyně nyní pracuje ve studiu Bocca Junior Tattoo ve Frýdku-Místku, kde Bocca prezentuje tattoo tvorbu a jeho přítelkyně Klárka provádí piercing a administrativní práci. Snaží se posouvat předsudky lidiček kousek po kousku dál k tomu, aby v tetování neviděli jen zastaralý názor ,,potetovaných kriminálníků“, ale opravdové zdobení těla a seberealizaci.

 

Oblíbené moto:   "ZAPOMĚŇTE NA TO, CO UŽ VYTETOVÁNO BYLO!"


 

Klára

Ráda bych napsala o sobě a o cestě jak jsem se dostala ke své práci, která je i mým koníčkem. Studovala jsem střední zdravotnickou školu a tam to, tak nějak vše odstartovalo. Začalo období,že se mi začaly líbit piercingy a postupem času i tetování. První piercing jsem si samozřejmě udělala sama sobě a pak díky škole jsem začala zjišťovat, jak se co může asi dělat, kde jsou jaké svaly, nervy, z čeho je složená pokožka a další věci, které se učí zdravotníci. Další cesta byla přes mé kamarády, kteří věděli, že studiji na zdravce, tak to byly otázky tipy: Však jsi zdravotní sestra, tak mi udělej piercing. Další zkušeností tedy byli přátelé, známí a poté co jsem dostudovala, tak to nějak utichlo a já se věnovala jiným věcem. V roce 2012 si můj nynější manžel Roman alias Bocca s mojí pomocí otevřel první tetovací salon a já byla postupem času dotazována právě na aplikaci piercingů, takže jsem začala pomalu z lehounka provádět a sama se učit. Jsem úplný samouk a nikoho jsem něměla za zády, aby mi říkal kde ,co ,jak. Spíš jsem se učila z toho co jsem znala ze školy. Dnes je tomu 11 let co se tomu věnuji a jsem ráda,že má cesta vedla, tak nějak klikatě a dnes mi sem chodí i maminky s malými dětmi a to je pro mě velká pocta a důvěra.

Co se týče mého startu v tetování, tak za to vděčím mému manželovi Romanovi, který mi již několik let říká: Tak prostě tetuj! Já jsem taková, že ke všemu musím dojít a dozrát sama. Začátky byly hrozné - po prvních 5 minutách jsem s tím praštila a rozbřečela se a řekla,že to prostě nejde. Také jsem patřila mezi lidi, kteří si řeknou: Však si jen maluješ! Ale ono opak, je pravdou. Tak jsem zkoušela asi jen 2x na Romanovi a pak jsem si řekla,že zkusím jen pro kamarádky a učila se prostě sama, pomaličku. Určitě to nebylo jednoduché, ale dost mi dalo se dívat pod ruce manželovi a jeho tvoření. Navíc každá kůže je jiná a hlavně nikdy to nejde stejně. Já mám ráda menší tetovačky jako jsou mandaly, květiny,různé postavičky a takový volnější styl. K tetování přistupiju hodně zodpovědně, jelikož jsem puntičkář a snažím se hlavně, aby byly spokojené obě dvě strany. Pořád je se co učit, ale jsem ráda za svoji práci a mám ji ráda.

Klára tetování Frýdek-Místek