Služby

 

TETOVÁNÍ

V našem studiu děláme tetování na různé části těla dle přání zákazníka. Vždy přistupujeme ke každému zákazníkovi individuálně, to znamená, že vždy zpracujeme originální návrh dle představ zákazníka i tatéra a nikdy nekopírujeme předlohy. Naše tvorba je vždy originální a nápaditá, aby zákazník byl vždy s výsledkem spokojen. Maximální sterilita a profesionální přístup.

Základní sazba v našem studiu je 1000,-Kč a zbytek je na osobní konzultaci.

 

Objednání na tetování a záloha

Každému tetování předchází osobní konzultace, pokud se nedohodneme jinak. Stavte se ve studiu v otvíracích hodináchNa konzultace je lepší se předem objednat. Tetování s vámi osobně zkonzultujeme. Doladíme detaily ohledně velikosti, umístění a provedení tetování a vybereme termín. Na osobní konzultaci si můžete přinést vybraný motiv či obrázek pro inspiraci a snazší výběr. Obrázky můžete mít třeba vytištěné z internetu, okopírované z knih nebo nahrané na flash disku.

Po osobní konzultaci vás rovnou objednáme na tetovací termín. Na termín vybíráme zálohu ve výši 1.000 Kč. Záloha vám bude samozřejmě odečtena od konečné ceny tetování. Pokud se na rezervovaný termín nedostavíte nebo jej zrušíte méně než 1 den (24 hodin) před tetovacím termínem, záloha v plné výši propadá a pokud máte dárkový poukaz ,tak se částka odečítá i z něj. Termíny lze rušit výhradně osobně ve studiu nebo telefonicky 735 514 291, mimo otevírací hodiny či o víkendu stačí napsat SMS nebo FB. Více o platbě o zálohách se dozvíte přes telefon či osobně u nás ve studiu.

 

Doporučení jak v jakém stavu přijít na nové tetování

Bohužel to každý nebere jako samozřejmost, proto to raději zmíníme.

Objednaný klient se na tetování dostaví:

  • střízlivý
  • osprchovaný
  • najezený
  • zdravý

 

Upozornění pro urpuťáky co bez železa nevydrží ani den. Po cvičení napumpované svalstvo a prokrvena kůže bolí při tetování minimálně 2x tolik.

Upozornění pro alkoholiky co nevydrží bez opice ani den, v kocovině bolí tetování minimálně 2x tolik.

Nenajezený a neodpočatý tetovaný člověk je minimálně 2x nervóznější než rozumný tetovaný člověk , a proto ho tetování opět bolí více.

Pokud je tetovaný člověk delší dobu nemytý, je tatér zbytečně nervózní a tetování bolí minimálně 2x vice.

 

Péče o nové tetování

Čerstvě udělané tetování je po dokončení přelepeno igelitovou folií. Fólii nechte na místě do večera, ideálně i přes první noc.Tetování poté umyj pod vlažnou tekoucí vodou antibakteriálním mýdlem a dobře osuš. Dál už nijak přelepovat nebo balit nemusíš.

Od druhého dne začni tetování lehce mazat Kalciovou nebo Bepathenovou mastí, kterou si koupíš v jakékoli lékárně nebo u nás ve studiu. Zákaz mazání Indulonou, Konopnými mastmi, Nivea, Panthenolem, Framykoinem apod., po nesprávné péči nebude korekce tetování zdarma uznána. Kůži v oblasti tetování udržuj vláčnou a jen lehce mastnou (jen jako, když si namažeš ruce nějakým krémem). Nesmí dojít k úplnému vysušení tetování - vznikly by tak stroupky, které mohou praskat a krvácet. Tetování, ale nesmíš ani naopak přemazat, došly by tak k mokvání kůže, a tím pádem také vyloučení barvy.. Čerstvě potetovaná kůže vylučuje tkáňový mok. Pokud přischne k oděvu, neodtrhávejte jej, ale odmočte v čisté vodě. Jinak můžete tetování poškodit. Aspoň měsíc nevystavujte tetování slunci ani soláriu.

V průběhu hojení nesmí tetování přijít do styku s vodou. Sprchovat se samozřejmě můžeš, ale jakmile se na tetování dostane voda ihned jí setři ručníkem. Tetování samotné můžeš osprchovat až v okamžiku. Kdy zmizí všechny stroupky nebo šupinky (což je individuální, ale přibližně po týdnu). Zahojené tetování mi přijdeš ukázat. Zkontrolujeme jej, a bude-li nutné, objednáme tě na korekci a ta je samozřejmě zdarma.

Díky za dodržení doporučených rad a věřím, že s koncovým výsledkem budeš spokojený.

 

Dárkové poukazy

V našem studiu je samozřejmě možné zakoupit dárkové poukazy na tetování nebo piercing. Stačí se jen osobně zastavit k nám do studia, kde vám ho vypíšeme nebo poukaz objednáte na boccajuniortattoo@gmail.com a my vám ho pošleme jako doporučený dopis. Voucher nejde proměnit zpátky za peníze. Na poukaz dávejte pozor. Pokud jej ztratíte, nemůžeme vám vystavit náhradní. Peníze za již zakoupený dárkový poukaz nevracíme. Poukaz ma expiraci 2 roky od data zakoupení.

 

TETOVÁNÍ - ČASTÉ OTÁZKY

1. Nebylo mi 18 let a chci tetování. Je to problém?

Občanský zákoník vyžaduje, aby mladší 18 let měli písemné potvrzení, že jejich rodiče či zákonní zástupci s tetováním souhlasí. Proto je nutné s sebou přinést vyplněný a podepsaný formulář, jinak vás nemůžeme potetovat. Pokud vám tedy ještě nebylo 18 let, stáhněte si a vy tiskněte tento formulář a přineste jej s sebou na tetování vyplněný a podepsaný. Rodiče můžete vzít samozřejmě také. V některých případech trváme na přítomnosti rodičů při tetování.
 

2. Tetování v létě?

Nechat se tetovat v létě je samozřejmě možné. Jen je třeba, abyste byli na své tetování více opatrní. Dodržujte péči o tetování plus několik následujících zásad.

  • Minimálně týden před tetováním se neopalujte.
  • Čerstvé tetování chraňte aspoň 5 týdnů před sluncem a pečlivě jej schovávejte pod oblečení či jiný textil. Jinak na slunci velmi rychle vybledne.
  • Kůže na novém tetování velice náchylná ke spálení. Používejte krém s vysokým UV faktorem (klidně faktor 100 UVA i UVB – seženete v lékárně).
  • Opalování čerstvě zahojené bílé tetovací barvy může způsobit dočasné zažloutnutí barvy. To je způsobené tím, že pokožka nad barvou ztmavne. Tato změna pigmentace opět sama vymizí po zesvětlání pokožky.
  • Aspoň 14 dní po tetování vynechejte jakékoliv koupání v bazénu, moři či rybníku. Místo vany si dejte sprchu.
  • Tetování udržujte čisté a suché. V létě se více potíme a proto je třeba tetování častěji omývat antibakteriálním mýdlem, mýdlo pečlivě smyjte a tetování osušte čistým ručníkem.
  • Dávejte velký pozor na místa jako nárty (tření o sandály, zanesení infekce chůzí v prachu…) a celkově na všechna místa, která jsou přes léto obnaženy. Hrozí riziko zavlečení infekce.
  • Pokud se chcete nechat tetovat na místa jako je předloktí či krk, raději to odložte na podzim. Tato místa v létě před sluníčkem nezakryjete.
     

3. Beru antibiotika. Můžu jít na tetování?

Antibiotika bere člověk v době, kdy není zcela zdráv a tělo má dost svých starostí. Proto není vhodné mu přidělávat další „práci“ čerstvým tetováním. Antibiotika různě působí, například tetracyklinová antibiotika znesnadňují tělu přijmout něco nového, a tedy i tetovací barvu. Proto není tato kombinace vhodná a tetovat se má jen zdravé tělo, které má nejlepší předpoklady pro to, že se barva dobře chytne a tetování se při správné péči rychle a bezproblémově zahojí.
 

4. Jsem těhotná nebo kojím. Můžu jít na tetování?

Těhotenství a tetování, případně kojení a tetování se nevylučují. Tetování je však zásah do těla, a proto se při tetování do krve vylučují látky, které signalizují stres. Tyto látky pak přejdou při těhotenství do krve a při kojení do mléka a tím se může snížit produkce mléka. Miminku sice neublíží, ale je vhodnější s tetováním počkat až poté, co porodíte a přestanete kojit.

 

 

 

 

PIERCING

Piercing je propíchnutí vybrané části lidského těla a následné aplikování zvoleného šperku.

Piercing jako takový má dlouhou historii – je to pohled do minulosti a do života domorodých kmenů jak v Africe, Americe, tak i v Asii. V součastné době se jedná spíše o módní záležitost.

Piercing provádíme na různé části těla.

Nabízíme širokou škálu náušnic z chirurgické oceli či titanu, ale i náušnice z jiných materiálů např. plast, bioplast, atd.

Jehly a veškerý materiál jsou jednorázové a nástroje i náušnice jsou sterilizovány.

Piercing je pouze na objednání, tak se prosím objenávejte telefonicky 735 514 291 nebo přes kontaktní formulář či facebook Bocca Junior Tattoo.

 

Cena aplikace piercingu se šperkem je 800,- Kč

 

Péče o piercing

Po aplikaci tě seznámíme s péčí o piercing. Její zanedbání může vést ke zbytečným komplikacím.

Jak se starat o nový piercing

  • Několikrát denně odstraňovat drobné stroupky jantarové barvy, které se budou kolem ranky tvořit (výjimkou je jazyk), solným roztokem, nic víc k tomu nepotřebujete.

  • Po dobu hojení je nutné dodržovat přísnou hygienu!

  • Nepoužívat k podpoře hojení žádné masti (kanálek, kterým šperk prochází se může ucpat. Ranka přestane dýchat, což může vést k zanícení).

  • Měli byste vědět, že nejdříve se zhojí ta místa, kterými piercing vychází z kůže, teprve potom jeho vnitřní část. Proto by se neměl šperk měnit dřív jak po měsíci od aplikace až bude dírka úplně zahojená a nebude bolet.

  • V případě jakýchkoliv komplikací doporučujeme přijít k nám do studia.

Solný roztok: Do čistého velkého panáku vlažné vody (0,5 dl) vmíchejte malou špetku kuchyňské nebo mořské soli. Tento roztok je spolehlivým a zároveň neagresivním dezinfekčním prostředkem a pro péči o piercing je perfektní.

 

MIKRODERMÁL

Je vyroben z titanu,bioplastu či chirurgické oceli, velký několik milimetrů a tvarem většinou připomíná obrácené T. Je to vlastně druh piercingu, který je uchycen pod kůží a ven kouká jen ozdobná část. Na dolní straně dermálu jsou malé dírky které slouží k pevnějšímu uchycení v kůži, která po zahojení dírkami proroste tkání. Jeho výhodou je, že se dá umístit téměř kamkoliv (nejčastější místa: pod klíční kost, mezi ňadra, na zátylek, paže.obličej atd.) a na rozdíl od surface piercingů je dermál tělem lépe příjmán. Nevýhodou bohužel je, že je na aplikaci potřeba speciální vybavení a to se odrazilo na ceně aplikace šperku.Tento typ dermálního piercingu je dnes velmi oblíbený, protože může být umístěn téměř na jakémkoli plochém povrchu těla, což umožňuje vyzdobit oblasti, které jsou obtížné propíchnout klasickým piercingem.

Zakládáme si na porfesionálním přístupu, 100% sterilita a kvalitní šperky od WILDCAT.

Na mikrodermál se prosím objednávejte pouze telefonicky 735 514 291 nebo přes kontaktní formulář či facebook Bocca Junior Tattoo.

 

Cena aplikace mikrodermálu se šperkem je 1000,- Kč

 

Péče o mikrodermál

Po aplikaci tě seznámíme s péčí o piercing. Její zanedbání může vést ke zbytečným komplikacím.

Jak se starat o nový microdermál?

Několikrát denně odstraňovat drobné stroupky jantarové barvy, které se budou kolem ranky tvořit, solným roztokem, nic víc k tomu nepotřebujete. Prvních 10dní budeš nosit mikrodermál přelepený ve dne i v noci,tak aby nedocházelo k mechanickému otěru šperku. Šperk v prvních dnech je velice choulostivý, aby se mohl dostat ven z kůže. Hojení opravdu nepodcenit a dbát na rady piercera. Po dobu hojení je nutné dodržovat přísnou hygienu!!!!Nepoužívat k podpoře hojení žádné masti (kanálek, kterým šperk prochází se může ucpat. Ranka přestane dýchat, což může vést k zanícení). První měsíc se vyhnout vanám,bazénům saunám apod.Měli byste vědět, že nejdříve se zhojí ta místa, kterými piercing vychází z kůže, teprve potom jeho vnitřní část.Proto by se neměl šperk měnit dřív jak po půl roce od aplikace až bude místo úplně zahojené a nebude bolet.

V případě jakýchkoliv komplikací doporučujeme zavolat nebo přijít k nám do studia. Existuje mnoho nedůhů se, kterými se hojení piercingů může potýkat a my máme dost zkušeností, abychom vám poradili co s tím dál. Určutě nexperimentujte samy, můžete to akorát zhoršit a proldoužit si dobu hojení.

 Po 14-21 dnech si prosím zavolej o schůzku na kontrolu.

Solný roztok: Do čistého velkého panáku vlažné vody (0,5 dl) vmíchejte malou špetku kuchyňské nebo mořské soli. Tento roztok je spolehlivým a zároveň neagresivním dezinfekčním prostředkem a pro péči o piercing je perfektní.

 

PIERCING/MIKRODERMÁL - ČASTÉ OTÁZKY

1. Ještě mi nebylo 18let a chci piercing/mikrodermál. Je to problém?

Občanský zákoník vyžaduje, aby mladší 18 let měli písemné potvrzení, že jejich rodiče či zákonní zástupci s piercingem souhlasí. Proto je nutné, abyste s sebou přinesli vyplněný a podepsaný formulář, jinak vám nemůžeme piercing aplikovat. Pokud vám tedy ještě nebylo 18 let, stáhněte si a vytiskněte tento formulář  a přineste jej s sebou na piercing vyplněný a podepsaný. Rodiče můžete vzít samozřejmě také.
 

2. Jaký je rozdíl mezi nastřelením a píchnutím jehlou?

  • Nastřelení
    Tato technika je omezená na aplikaci náušnice pouze do uší a maximálně nosu. Délka šperku je jedna, univerzální, což bývá problém, když ucho po zákroku oteče. Další závažnou skutečností je nemožnost sterilizovat celou pistoli, nehledě na to, že tkáň je proražena vlastním šperkem (s tupým koncem!). Dojde tedy v podstatě k rozražení a potrhání tkáně.
     
  • Piercing jehlou
    Tohle je klasická a nejčistší cesta. Piercing je proveden ve sterilních rukavicích jednorázovou sterilní kanylou. Sterilní šperk je piercingovým kanálkem protažen pomocí této kanyly. Všechny nástroje, šperky i pomůcky jsou sterilní. A přesně takto to děláme v Hellu. Dodržujeme stejné hygienické standardy a používáme stejné sterilizační přístroje jako v nemocnicích.
     

3. Jaké piercingy/mikrodermály se v létě nepíchají?

V období od května do srpna nedoporučujeme nechávat si píchat piercingy, které se dlouho nebo komplikovaně hojí. Jsou to piercing pupíku, piercing bradavek, piercing tváře (tzv. cheeky), piercing venušina pahorku (tzv. christina), mikrodermály mimo obličej a surface piercing. Tyhle piercingy doporučujeme odložit na podzim.
 

4. Můžu jít na piercing/mikrodermál, když jsem nemocný/á?

Pokud se necítíte zcela fit nebo jste dokonce nemocní, přeobjednejte se, prosím, telefonicky. Nebudeme se na vás zlobit, že jste nemocní a termín rušíte. Naopak oceníme, že jste k sobě, k naší piercerce i ke svému piercingu zodpovědní.
 

5. Jak dlouho se piercing hojí?

Dobu hojení jednotlivých piercingů jsme rozepsali v formuláři níže - Péče o jednotlivé typy piercingu. Mrkněte tam. Úplným zahojením šperku myslíme dobu, kdy je piercingový kanálek kompletně vystlaný novou kůží. FORMULÁŘ PÉČE O JEDNOTLIVÉ TYPY PIERCING
 

6. Co už je problém aneb kdy kontaktovat piercera/piercerku

Nejčastějším problémem s nezahojeným piercingem je zanesení infekce. Ta se projevuje takto:

Napuchnutí a zarudnutí piercingu, pocit horka okolo piercingu, bodavá nebo řezavá bolest v piercingu, výtok nažloutlého, nazelenalého či šedavého hnisu z piercingu, zejména po jeho stisknutí.

Pokud infekci podchytíte v začátku, stačí se začít o piercing intenzivně starat, přikládat obklady z horké slané vody které pomohou hnis vytáhnout a zároveň desinfikují. Pokud by se situace nelepšila či zhoršovala, kontaktujte nás a to raději dříve, než později. V žádném případě nevyndávejte šperk, je-li v ráně infekce. Mohlo by dojít k vytvoření abscesu a k následné sepsi.

Další komplikací, kdy je třeba co nejrychleji zjednat nápravu, je situace, kdy v důsledku otoku délka šperku nestačí k tomu, aby tělo mohlo piercing bez problémů hojit. Otok je sice po propíchnutí běžný, ale po dobu hojení by měl mít šperk vždy vůli. Proto necháváme ze začátku šperky delší a následně je zkracujeme. V případě, že je otok větší, kontaktuje co nejdříve svého piercera. Nejspíše bude nutné šperk vyměnit za delší, neboť zvýšený tlak na místo piercingu v důsledku krátkého šperků může vést k ještě většímu otoku a tudíž k ještě větším komplikacím.
 

7. Riziko odmítnutí mikrodermálního šperku vaším tělem 

Ze všech typů piercingu jsou dermální piercing nejvíce náchylné na odmítnutí vaším tělem. To znamená, že než se kůže rozroste kolem šperku, tělo se bude proti "cizímu předmětu" bránit tím, že posune klenoty blíže k povrchu kůže až do úplného odstranění.

Kožní implantáty představují vysoké riziko odmítnutí, protože nemohou proniknout hluboko do kůže. Čím blíže piercing ke kůže je, tím věčí šance že tělo tento piercing vytlačit ven.
 

8. Jak udržet mikrodermál na místě a zabránit vypadnutí?

Bohužel těla některých lidí vše odmítnou, takže pokud se jednou setkáte s odmítnutím vašeho mikrodermalu a nebo jiného piercingu, je pravděpodobné, že se to stane znovu. Tímto trikem můžete minimalizovat šance na odmítnutí vašeho piercingu:

Vyberte oblast na těle kde nedochází k velkému namáhání pokožky. Umístění, kde jsou nejpravděpodobněji odmítnuty piercingy, zahrnují hrudní kloub, kdekoli na obličeji, na šíji a v oblasti hrdla. Zadní část nebo stehna jsou oblasti, které jsou nejméně pravděpodobné, že piercing odmítne, protože je na nich více kůže.
Zkuste použít titan nebo niobium spíše než nerezovou ocel.